S dlouhými procházkami pomalu
I přesto, že nás sluníčko láká na dlouhé procházky, neměli bychom to ze začátku příliš přehánět. Po dlouhém zimním lenošení je tělo pejska unavené. Může se dokonce stát, že bude mít i nějaké to kilo navíc. Abychom nezatěžovali klouby psa, je lepší zvolit častější intervaly venčení a postupně procházky prodlužovat, aby si tělo pejska zvyklo na větší zátěž.
Jak doplnit vitamíny
Stejně jako nás, trápí po zimě nedostatek vitamínů i psy. Pokud jsme pejskovi vitamíny nepodávali během zimy, je nejvyšší čas to napravit. Jedná se především o vitamíny skupiny B, ale také C, A, D a nebo E. Můžeme se poradit s veterinářem, který nám poradí, které doplňky jsou pro našeho psa nejlepší.
Klíšťata a blechy
S příchodem jara nekvetou pouze stromy a květiny. Je to také období, kdy se opět hlásí známí strašáci v podobě blech a klíšťat. Ochranu proti parazitům není radno podceňovat. Nejenže psovi znepříjemňují život, ale také jsou to přenašeči nemocí, jako je například borelióza. Bleší kousnutí dokáže také pěkně potrápit, může způsobit alergickou reakci, která vyvolává velké svědění a ztrátu srsti.
Česání je základ
Po zimě dochází u psů k výměně srsti. Na řadu by proto mělo přijít pravidelné vyčesávání. Pejskovi pomůžeme udržet krásnou srst a navíc česáním odstraníme i odumřelé kožní buňky, které mohou být příčinou alergických reakcí u lidí. Vyčesávání má benefity i pro nás - doma budeme mít méně chlupů.
V lese pouze na vodítku
Během jara přichází na svět i spoustu mláďat. Ať už jsou to malí zajíčci, selátka a nebo srnčata. Všechna mláďata potřebují klid a pocit bezpečí. Volně pobíhající psi by mohli mláďata vylekat, zranit nebo dokonce usmrtit. K úrazu by mohl přijít i pes, pokud by se dostal do křížku s bachyní, která chrání svá mláďata. Proto bychom měli mít při procházce v lese svého pejska na vodítku.
Pozor na trávu!
Někdy se nám na procházce může zdát, že se náš pes považuje za býložravce. A to především na jaře, kdy začne růst nová a čerstvá tráva, kterou psi tak rádi spásají. Trávou si totiž čistí žaludek a střeva od špatného obsahu.
Pozor bychom si měli dát především na to, aby nebyla chemicky ošetřena. To by mohlo psovi způsobit velké zdravotní potíže. Tráva býva chemicky ošetřena především v městských parcích a zahradách. Dobrým řešením může být i to, když si trávu zasadíme doma do květináče. Pejsek si ji bude moct okusovat kdykoliv bude chtít. A my budeme v klidu, protože budeme vědět, že není chemicky ošetřena.
Zdroje:
https://www-akc-org.translate.goog/expert-advice/nutrition/vitamins-dogs-need-healthy-lifestyle/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=op,sc
https://iheartdogs.com/15-ways-to-prep-your-dog-for-spring/
Autor: Lucie Krchňáková
Pridaj komentár